Dziś:

Chiny budują fabryki w Indiach, by uniknąć ceł antydumpingowych

Chiny budują fabryki w Indiach, by uniknąć ceł antydumpingowych

Jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych z Chin ogłosił kilka dni temu, że zamierza zainwestować 309 milionów dolarów w rozbudowę swoich fabryk znajdujących się w Indiach. Wszystko w celu ominięci ceł, jakie nakładane są na systemy PV pochodzące z Chin przez coraz więcej krajów, takich jak: Stany Zjednoczone czy państwa Unii Europejskiej.

więcej

 • Duże aukcje OZE jeszcze w tym roku?

  Duże aukcje OZE jeszcze w tym roku?

  Rzeczpospolita, powołując się na osoby związane z resortem energii, pisze, że w tym roku jest szansa na aukcje dla fotowoltaiki i energetyki wiatrowej.

 • OZE w rynku mocy? Tylko z magazynami energii

  OZE w rynku mocy? Tylko z magazynami energii

  W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska dała zielone światło dla polskiego rynku mocy. To wielkie osiągnięcie dla Polski i polskiego sektora energetycznego, szczególnie ze względu na pozytywnie zatwierdzoną analizę nt. pomocy publicznej. Komisja Europejska miała obawy, iż, mimo tego, że polski rynek mocy jest neutralny technologicznie, okaże się „ukrytą” pomocą dla konwencjonalnych, zanieczyszczających elektrowni węglowych – pisze Magdalena Kuffel, współpracowniczka BiznesAlert.pl.

 • Jaka będzie przyszłość perowskitów?

  Jaka będzie przyszłość perowskitów?

  Czarno-szary minerał zwanym perowskitem zmienia ludzkie wyobrażenia o przyszłości energetyki, jakości obrazu czy komunikacji. Kryształ odkryto zaledwie w XIX wieku, a w 2013 roku ogłoszono go przełomowym m.in. w sektorze energetycznym. Przedstawiamy dotychczasowe, istotne osiągnięcia naukowe w projektach nad wydajnością perowskitów.

 • Solar Roof Tesli trafią do sklepów Home Depot w USA

  Solar Roof Tesli trafią do sklepów Home Depot w USA

  Zakupienie domowego magazynu energii Tesla Powerwall czy paneli fotowoltaicznych tego producenta dotychczasowo wymagało trochę więcej zachodu, niż pojechanie do sklepu budowlanego po potrzebne elementy. Wkrótce ma to się jednak zmienić, dzięki współpracy firmy Tesla z siecią sklepów budowlano-remontowych Home Depot.

 • Polska chce budować europejski rynek baterii do samochodów elektrycznych

  Polska chce budować europejski rynek baterii do samochodów elektrycznych

  Podczas spotkania EU Battery Alliance 12 lutego 2018 r. przedstawiciele państw członkowskich UE rozmawiali na temat możliwości zacieśnienia współpracy w zakresie rozwoju europejskiego rynku produkcji baterii do samochodów elektrycznych. – Polskie firmy, instytuty naukowe i uczelnie wyższe mają potencjał do tego, żeby nasz kraj odgrywał znaczącą rolę w tworzeniu tego nowego i perspektywicznego sektora – przekonywał w trakcie rozmów w Brukseli wiceminister energii Michał Kurtyka.

 • Rynek mocy zminimalizuje ryzyko blackoutów

  Rynek mocy zminimalizuje ryzyko blackoutów

  Wiceprezes Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej Marta Gajęcka podczas spotkania szefów największych europejskich koncernów elektroenergetycznych w Brukseli przekonywała, że ostatnie decyzje legislacyjne znacząco wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa energetycznego w Polsce. Wczoraj Komisja Europejska potwierdziła, że założenia polskiej ustawy o rynku mocy są zgodne z unijnymi uregulowaniami dotyczącymi pomocy publicznej. Z kolei w poniedziałek Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o elektromobilności.

 • Czyste Powietrze zderzyło się z polską biedą

  Czyste Powietrze zderzyło się z polską biedą

  Trwają prace przy ostatecznej wersji projektu przepisów antysmogowych. Sądząc z konsultacji prowadzonych przez wiceministra przedsiębiorczości i technologii Piotra Woźnego zakres tych przepisów może być znacznie rozszerzony – pisze Teresa Wójcik, redaktor BiznesAlert.pl.