Dziś:

Raport Worldwatch Institute: inwestycje w fotowoltaikę wzrosły w 2011 roku o 17%

Autor Wiktor

Źródło: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Według danych z dokumentu, inwestycje w energię odnawialną wzrosły w zeszłym roku o 17% w porównaniu z 2010 , osiągając 257 mld dolarów. W krajach rozwiniętych ten postęp wyniósł 21% a na obszarach rozwijających się -10 %.

Największy odsetek inwestycji stanowiły te w sektorze technologii słonecznych. Raport podaje także, iż 65% wszystkich projektów zlokalizowanych było w krajach zindustrializowanych. Według współtwórcy dokumentu, Evan’a Musolino, energia odnawialna jest idealna dla odległych terenów rolniczych, poza tym jest tania , co sprawia, że takich inwestycji winno być w tej chwili jak najwięcej.

Ponadto według Raportu, w zeszłym roku nakłady w energię słoneczną po raz pierwszy zdetronizowały inwestycje w elektrownie wiatrowe.

Na pierwszym miejscu wśród wszystkich krajów, jeśli chodzi o wzrost inwestycji w porównaniu do 2010 roku znalazły się Indie, w których postęp wyniósł aż 62% Najwięcej nowych inwestycji odnotowały natomiast Chiny i USA, wynosząc kolejno 52,2 mld oraz 50,8 mld dolarów.

Tagi: raport indie chiny usa rozwój fotowoltaiki

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+