Dziś:

IHS: Yingli Green liderem wśród dostawców modułów PV na świecie w 2012 roku

Autor Aniela

Źródło: Yingli Green Energy
Źródło: Yingli Green Energy

Zgodnie z najnowszym rankingiem IHS Research z 2012 rok, Yingli Green był największym dostawcą modułów PV w 2012 roku. Firma zwiększyła w zeszłym roku swoją sprzedaż o 43%.

Drugie miejsce utrzymał First Solar, który miesiąc temu został tez nagrodzony tytułem największego dostawcy EPC w 2012 roku. O 31 % natomiast zwiększył swoją sprzedaż REC, zdobywca trzeciego miejsca w rankingu IHS. Dalsze miejsca n liście skomentował główny analityk IHS, Stefan de Haan „Canadian Solar, Jinko Solar oraz Hanwha SolarOne były jedynymi, wyłączając Yingli i REC spółkami w pierwszej dziesiątce, którym udało się zwiększyć hurtową sprzedaż modułów na liczbę dwucyfrową”. Zgodnie z rankingiem, wolniejsze tempo, jeśli chodzi o sprzedaż zanotowały SunPower oraz Trina Solar, natomiast Suntech, Sharp i First Solar utrzymywały w tej kwestii tendencje spadkową.

Wszystkie firmy z pierwszej dziesiątki listy stanowiły 40% całej sprzedaży modułów, co jest wynikiem gorszym o 6% w stosunku do 2011 roku. Większa o 200 MW sprzedaż w porównaniu do roku poprzedniego zanotowały  chińskie spółki ReneSola, Ja Solar, Astroenergy oraz Hareon Solar.

Według IHS, powodem wzrostu sprzedaży w wymienionych w rankingu firmach, była prowadzona prze nie odpowiednia strategia. Wcześniej wystarczało, iż wiodący dostawcy skupiali się na rynkach takich jak Niemcy czy Włochy, natomiast teraz coraz większa rolę zyskują rynki pozaeuropejskie. I tak, Yingli Freen 24% swoich przychodów wygenerowała w Chinach a np. Canadian Solar 26% sprzedaży osiągnął na rynku amerykańskim.

Tagi: usa chiny yingli green ihs research first solar canadian solar ja solar renesola

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+