Dziś:

Samochody spalinowe będą stopniowo wypierane przez auta elektryczne

Samochody spalinowe będą stopniowo wypierane przez auta elektryczne

Do 2040 roku udział aut elektrycznych w ogólnej sprzedaży samochodów może przekroczyć 50 proc. Do tego, by mogły one zastąpić pojazdy spalinowe, konieczne jest jednak stworzenie całego ekosystemu energetycznego. Koncerny motoryzacyjne skupiają więc na rozbudowie sieci ładowania. Ten cel postawił sobie m.in. Nissan wspólnie z Greenway Infrastructure Poland, którzy planują wybudować do 2020 roku prawie 200 stacji. Koncerny motoryzacyjne stale też pracują nad zwiększaniem zasięgu akumulatorów.

więcej

 • Trump reanimuje węgiel kosztem OZE

  Trump reanimuje węgiel kosztem OZE

  Donald Trump już podczas kampanii wyborczej zapowiadał, że nie jest wielbicielem OZE, tylko węgla i atomu, a jako prezydent wypowie paryskie porozumienia klimatyczne i uchyli przyjęty za Baracka Obamy Plan Czystej Energii. Teraz za słowami idą czyny.

 • Bez subsydiów elektromobilność w Polsce może mieć problemy

  Bez subsydiów elektromobilność w Polsce może mieć problemy

  – Polska musi postawić na rozwój infrastruktury. Równie ważne jest wprowadzenie mechanizmów wsparcia dla kupujących – powiedział w rozmowie z Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych Gilles Normand, członek zarządu Grupy Renault, odpowiedzialny za pion pojazdów elektrycznych. Drugi dzień największych targów elektromobilności w Europie – 30. Electric Vehicle Symposium & Exhibition w Stuttgarcie, miał też inny polski akcent.

 • Startuje program Prosument II 40 mln pln do rozdysponowania!

  Startuje program Prosument II 40 mln pln do rozdysponowania!

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępnił Bankowi Ochrony Środowiska do 40 mln zł (w tym do 12 mln zł na dotacje) z przeznaczeniem na zawieranie umów z klientami indywidualnymi, posiadającymi prawo do dysponowania budynkami mieszkalnymi oraz wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi. BOŚ S.A. – jako jedyny partner – rozpocznie swój program „EKOkredyt Prosument II” w połowie października br.

 • URE zaskoczone odwołaniem aukcji OZE

  URE zaskoczone odwołaniem aukcji OZE

  Między innymi na temat relacji z resortem energii oraz spekulacji na temat zmiany struktury Urzędu Regulacji Energetyki z prezesem URE Maciejem Bando rozmawiała „Rzeczpospolita”.

 • Trump buduje energetyczne supermocarstwo

  Trump buduje energetyczne supermocarstwo

  Jednym z deklarowanych celów prezydentury Donalda Trumpa jest uczynić Stany Zjednoczone dominującą w świecie potęgą energetyczną. Za hasłem wyborczym”America first” kryje się obecnie polityka gospodarcza administracji Trumpa mająca na celu stworzenie „supermocarstwa energetycznego, najsilniejszego, jakie kiedykolwiek znał świat. Mówił o tym doradca prezydenta Ryan Zinke, sekretarz spraw wewnętrznych USA, na spotkaniu z przedstawicielami największych firm sektorów ropy, gazu i węgla w Heritage Foundation 29 września br. – pisze redaktor portalu BiznesAlert.pl, Teresa Wójcik.

 • Polska może stać się liderem elektromobilności

  Polska może stać się liderem elektromobilności

  Elektromobilność to pierwsza rewolucja przemysłowa, w której możemy uczestniczyć jako lider, a nie odbiorca technologii – podkreśla wicepremier Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem wPolityce.

 • Jak obniżyć koszty energii o 30 proc. i uniknąć blackoutu?

  Jak obniżyć koszty energii o 30 proc. i uniknąć blackoutu?

  Odpowiedzią jest wirtualna elektrownia, która może zrewolucjonizować polską energetykę. Virtual Power Plant – polski startup, który opracował innowacyjną technologię zarządzania zużyciem energii - został już doceniony przez NCBR, otrzymując dofinansowanie na dalszy rozwój, a także przez prezydenta Andrzeja Dudę. Teraz stara się o względy wielkich koncernów energetycznych, żeby swój pomysł wprowadzić w życie na wielką skalę.