Dziś:

 • Ciąg dalszy spadków cen instalacji PV w USA

  Ciąg dalszy spadków cen instalacji PV w USA

  Lawrence Berkeley National Laboratories opublikował siódmy roczny raport o kosztach montażu instalacji fotowoltaicznych w USA. Badania przedstawione w raporcie opierały się na danych zgromadzonych w ciągu piętnastu lat z ponad 300 tys. systemów fotowoltaicznych.

 • Raport Lux Research przewiduje wzrost w branży PV o 75% do 2019

  Raport Lux Research przewiduje wzrost w branży PV o 75% do 2019

  Mimo, że Niemcy wciąż pobijają kolejne rekordy w kwestii OZE, to już nie są liderami na świecie pod względem ilości instalacji fotowoltaicznych. Chiny uczyniły ogromny skok technologiczny, ale z powodu konfliktów handlowych pomiędzy UE i USA, może to zachwiać branżą na zagranicznych rynkach. Mimo to, Lux Research przewiduje wzrost w branży fotowoltaicznej o 75% do 2019.

 • Fotowoltaika z perspektywy Małego Trójpaku

  Fotowoltaika z perspektywy Małego Trójpaku

  Rozwiązania wprowadzone nowelizacją prawa energetycznego we wrześniu ubiegłego roku zwiększyły zainteresowanie systemami PV. Pod rządami nowych przepisów łatwiej posadowić posiadaną instalację i podłączyć ją do sieci. W zakresie odsprzedaży wytworzonej energii przez prosumentów regulacje nie są jednak korzystne.

 • DM Citi Handlowy – OZE wypierają elektrownie węglowe

  DM Citi Handlowy – OZE wypierają elektrownie węglowe

  Ministerstwo Gospodarki otrzymało plan restrukturyzacyjny Kompanii Węglowej, opracowany przez nowego prezesa Mirosława Tarasa. Największy producent węgla w Europie przegrywa z węglem importowanym, przez co znalazł się na skraju bankructwa. Analityk DM Citi Handlowy nie spodziewa się jednak w krótkim terminie zmiany koniunktury na rynku węgla, któremu szkodzą także unijne regulacje dotyczące emisji dwutlenku węgla.

 • Prognozy i trendy w raporcie GTM Research na 2014

  Prognozy i trendy w raporcie GTM Research na 2014

  Firma GTM Research ze Stanów Zjednoczonych opublikowała właśnie swój najnowszy raport dotyczący aktualnych trendów cenowych na globalnych rynkach PV. Wg. amerykańskich analityków wyraźnie widać już , że globalny łańcuch dostaw dla sektora fotowoltaicznego odbił się mocno od dna, które zostało wywołane przez nadwyżki mocy produkcyjnych oraz słaby popyt w latach 2011-2013. Najmocniejsze wzrosty na rynkach zbytu notuje się aktualnie w Chinach, Japonii i USA.