Dziś:

Google inwestuje w projekt PV wart 400 mln dolarów

Autor Olga

Źródło:rechargenews.com
Źródło:rechargenews.com

Według Wall Street Journal, internetowy gigant Google ponownie podjął współpracę z globalnie działającą firmą inwestycyjną Kohlberg Kravis Roberts & Co (KKR) oraz północnoamerykańskim deweloperem Recurrent Energy w celu ukończenia projektu solarnego wartego 400 milionów dolarów.

W ramach inwestycji powstać ma sześć farm solarnych, które zlokalizowane będą na obszarze Kalifornii i Arizony. Łączna moc projektów ma osiągnąć 106MW, a ich oddanie do użytku zaplanowane jest na styczeń przyszłego roku.

Zarówno KKR, jak i Google posiadają już historię inwestycji na rynku solarnym : w lutym KKR nabyło drugą co do wielkości elektrownię solarną w Kanadzie, podczas gdy Google podjęło współpracę przy opracowaniu Solar Impulse - eksperymentalnego samolotu napędzanego energią słoneczną. Ponadto, w czerwcu Google rozpoczęło projekt, mający na celu umożliwienie dostępu do internetu bezprzewodowego każdemu miejscu na świecie poprzez sieć balonów wyposażonych w ogniwa solarne (o inwestycjach Google pisaliśmy tutaj i tutaj).

Tagi: google arizona kalifornia solar impulse inwestycja

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+