Dziś:

Pierwsza z farm PV na Podlasiu ruszy jeszcze w tym roku

Autor Aniela

Farma solarna w Lipsku Źródło: AMB Energia
Farma solarna w Lipsku Źródło: AMB Energia

Jak donosi portal wnp.pl, pierwsza z realizowanych na Podlasiu przez AMB Energia farm solarnych rozpocznie swoją działalność jeszcze w tym roku.

Do końca 2013 r. odbędzie się próbny rozruch farmy fotowoltaicznej Lipsk, której moc zainstalowana to 0,3 MW. Jest to pierwsza i najmniejsza z elektrowni fotowoltaicznych, które zbudujemy w ramach kompleksu Podlasie Solar Park - mówi Przemysław Pięta, prezes zarządu AMB Energia w wypowiedzi dla WNP.

Firma zapowiada, iż kolejne instalacje kompleksu Podlasie Solar Park będą realizowane po spełnieniu przez dystrybutora  jego zobowiązań wynikających z umowy przyłączeniowej.

W ramach projektu Podlasie Solar Park w dalszej kolejności mają powstać dwie farmy fotowoltaiczne w miejscowości Kolno, których moc wyniesie odpowiednio 1,7 i 1 MW. Ich uruchomienie przewidziano odpowiednio na kwiecień i lipiec. Z kolei uruchomienie kolejnej farmy fotowoltaicznej w Jedwabnem, której moc wyniesie 0,7 MW, przewidziano na koniec sierpnia. 

Oprócz wymienionych projektów, AMB Energia rozważa włączenie do projektu Podlasie Solar Park także dwóch kolejnych farm PV o łącznej mocy 1,5 MW. Ich budowa jest planowana na 2015 r.

Budowa farm jest możliwa dzięki uzyskaniu przez frmę dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Tagi: podlasie polska amb energia projekt

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+