Dziś:

Ceny spot krzemu krystalicznego w technologii poli najwyższe od dwóch lat

Autor Wiktor

Źródło: pv-tech.org
Źródło: pv-tech.org

Według najświeższych danych, ceny spot krzemu krystalicznego w technologii poli osiągnęły w styczniu poziom 20USD/kg, co jest wynikiem najwyższym od ponad dwóch lat.

Zgodnie z prognozami, duża ilość dostaw wysokiej jakości krzemu krystalicznego w technologii poli dla płytek krzemowych wpłynie na wzrost średnich cen sprzedaży, przy jednoczesnym braku wahań w cenach ogniw słonecznych.

 

Arthur Hsu, dyrektor ds. badań tajwańskiej firmy Energy Trends twierdzi, iż po tym jak ceny krzemu w technologii poli uległy niewielkiej, ale jednak obniżce w drugim kwartale 2013 roku, to cała druga połowa ubiegłego roku stała pod znakiem wzrostu cen. Najniższy poziom odnotowany został w lipcu gdy ceny osiągnęły poziom 13.32 USD/kg.

W czwartym kwartale 2013 roku ceny  krzemu w technologii poli osiągnęły 17 USD/kg a średnie ceny spot na koniec 2013 roku zbliżyły się do 18 USD/kg. Ceny spot wzrosły w drugiej połowie ubiegłego roku o 7.2%. Średnia cena w grudniu 2013 wyniosła 17.5 USD/kg, podczas gdy w styczniu 2014 wyniesie 19.0-20.0 USD /kg.

Jeśli chodzi o płytki krzemowe, to ich średnia cena sprzedaży wzrosła w drugiej połowie ubiegłego roku o 4,2%. Ubiegłotygodniowa średnia cena płytek krzemowych w technologii poli wynosiła 0.954 USD /sztuka i był to wzrost o 3.58% podczas  gdy średnia cena dla płytek krzemowych w technologii mono wzrosła o 0.52% do poziomu  1.154 USD/sztuka.

 

Średnia cena ogniw solarnych w technologii poli wynosiła 0.389 USD/watt – wzrost o 0.26% podczas gdy cena modułów spadła o 0.15% do poziomu 0.66 UDS/watt.

 

Tagi: krzem energy trends

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+