Dziś:

Chiny: Nowe cła na producentów krzemu z USA i Korei Południowej

Autor Aniela

Źródło: pv-tech.org
Źródło: pv-tech.org

Chiny nakładają nowe opłaty karne na importowany krzem krystaliczny w technologii poli z USA i Korei Południowej - poinformował rząd w Pekinie. Jest to swoista zemsta za wznowienie przez stronę amerykańską śledztwa w sprawie importu chińskich paneli PV.

Przypomnijmy, iż w grudniu Amerykanie, na wniosek SolarWorld wznowili dochodzenie w sprawie praktyk dumpingowych, które stosować mieli chińscy producenci paneli fotowoltaicznych importowanych do USA. Wcześniej strona amerykańska zdecydowała o nałożeniu ceł na Chiny, lecz istaniało podejrzenie, że opłaty są przez niektóre z firm omijane. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Chiny w odpowiedzi rozpoczęły nowe dochodzenie w sprawie dumpingu cenowego stosowanego przez producentów krzemu krystalicznego w technologii poli wykorzystywanego do produkcji paneli PV, który jest przywożony do Chin z terytorium USA i Korei Południowej. Nie był to pierwszy tego typu ruch - już w lipcu zeszłego roku na prośbę chińskich producentów Jiangsu Zhongneng Polysilicon, LDK Solar, Sino-Silicon oraz Daqo New Energy wszczęto śledztwo w sprawie nielegalnego wsparcia udzelanego zagranicznym producentom.

Wczoraj rząd w Pekinie poinformował, iż wskutek dochodzenia Chiny nakładają na importowany z USA krzem w technologii poli cła antydumpingowe sięgające 57% a także cła antysubsydyjne w wysokości 2,1%. W zakresie importu z Korei Płd. przyjęto wyłącznie cła antydumpingowe, a ich wysokość ustalono na poziomie od 2,4% do 12,3%.

Nowe opłaty mają obowiązywać przez okres 5 lat.


 

Tagi: chiny usa antydumping korea południowa

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+