Dziś:

Zmiany stawek taryf gwarantowanych w Japonii

Autor Olga

Źródło:cleantechnica.com
Źródło:cleantechnica.com

Według Bloomberg New Energy Finance, Japonia już niebawem zredukuje stawki taryf dla instalacji fotowoltaicznych o 14%.

Zgodnie z zapowiedzią BNEF, taryfy zostałyby obniżone z obecnych 36 jenów za kWh do 31.1 jenów. Ponadto, podatek od sprzedaży energii solarnej ma zostać podwyższony od 1 kwietnia z aktualnych 5 do 8%. Stawka będzie obowiązująca w przypadku nowych, nie będących obecnie w trakcie realizacji instalacji.

Japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu obniżyło ostatnimi czasy koszty operacyjne i konserwacyjne związane z energią słoneczną. Ponadto, szacowany współczynnik wydajności wskazujący częstotliwość, z jaką generator elektryczny pracuje przez pewien okres czasu, został podniesiony z 12% na 13%.

Łączna moc zainstalowana w energetyce słonecznej w Japonii wynosi obecnie 11,226 GW. Z 3,99 GW nowych mocy niemal 870 MW to moce zainstalowane w przydomowych panelach PV. Zeszły rok przyniosł znaczny rozwój fotowoltaiki w tym kraju. W okresie od kwietnia do października 2013 roku, Japonia zyskała 4GW nowych mocy PV. Według najnowszych danych, w samym listopadzie zeszłego roku zainstalowano tam 509MW mocy w instalacjach komercyjnych i dodatkowo 83MW przydomowych systemów solarnych.

W ramach obowiązujących dotychczas w Japonii taryf gwarantowanych zainstalowano  łącznie 6,26GW mocy fotowoltaicznych.

Tagi: japonia raport bnef taryfy gwarantowane

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+