Dziś:

SLD apeluje o przyjęcie ustawy o OZE

Autor Aniela

Źródło:cleantechnica.com
Źródło:cleantechnica.com

Brak ustawy o OZE doprowadzi do likwidacji zielonej energii w Polsce- uważa SLD. Sojusz przypomina, że w przypadku braku wejścia w życie regulacji, Polska będzie musiała płacić kary w wysokości 0,5 mln złotych dziennie.

"Żądamy przyjęcia zielonej konstytucji dla rozwoju OZE. Bijemy na alarm! Bo jeśli nie przyjmiemy za chwilę tego w trybie pilnym, to Polska będzie musiała płacić pół miliona złotych kary dziennie za brak tej dyrektywy" - apelował na konferencji prasowej, cytowany przez portal reo.pl, rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej Dariusz Joński. Zdaniem partii, rząd opóźnia przyjęcie ustawy, bo chce w ten sposób zmarginalizować OZE w Polsce i w efekcie doprowadzić do ich likwidacji.

SLD przypomina, iż ustawa miała zostać przyjęta już niemal 4 lata temu. "Ta ustawa jest już tyle procedowana przez Radę Ministrów, że niedługo zajmie się nią konserwator zabytków"- podsumował biorący udział w konferencji Wojciech Szewko.

SLD apeluje, a ustawy jak nie było tak nie ma. Co jakiś czas z ust przedstawicieli rządu padają co prawda obietnice o terminach, kiedy dokument miałby zostać przyjęty, ale powoli już nikt w te zapowiedzi nie wierzy.

Tagi: ustawa o oze polska dariusz joński sld

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+