Dziś:

Belectric przy współpracy z DAW pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla sektora BIPV

Autor Pope

Niemiecka firma Belectric rozpoczęła współpracę z producentem farb Deutsche Amphibolin-Werke (DAW). Celem wspólnych działań ma być opracowanie i stworzenie innowacyjnych, zintegrowanych rozwiązań w technologii BIPV opartych na ogniwach barwnikowych.

Niemiecka firma Belectric z branży PV planuje utworzenie współpracy z producentem farb
Deutsche Amphibolin-Werke (DAW). Celem wspólnych działań ma być opracowanie i stworzenie nowopowstajacych, zintegrowanych technologii PV (BIPV). 
Spółka zbada jak różne elementy konstrukcyjne mogą wytwarzać elektryczność poprzez przyłączenie organicznej fotowoltaiki (OPV).
Rzecznik firmy Belectric wypowiedział się o integracji i budowy nowych technologii PV  jako o "kroku w przyszłość". Zwrcił uwagę na ciągle wysoki popyt dla nowych opracowań i rozwiązań BIPV.
Prezes firmy Belectric OPV  pan Ralph Pätzold:  "Do tej pory, energia słoneczna generowana na budynkach została wyprodukowana prawie wyłącznie z systemów dachowych. Generowanie energii słonecznej poprzez gotowe elementy budowlane wchodzacye w skład zewnętrznych konstrukcji powłoki budynku to kolejny krok naprzód”.
Podsumowując nowopowstajaca technologię integracyjną, pan Ralph Pätzold zwrócił uwagę ma korzyści takich rozwiazań. Produkty te pozwalą aktywnie przyczynić się do ochrony środowiska a przede wszystkim efektywniej korzystać z energii elektrycznej generowanej przez systemy fotowoltaiczne.
Rozwój technologii BIPV może również zwiększyć wydajność i zaoszczędzić na konwencjonalnych, alternatywnych materiałach budowlanych, które byłyby używane do wytwarzania energii i podniesieniu rentowności całej instalacji. 
Beltric OPV rozpoczęła swoje badania na produktach organicznych już w 2012 roku. Rezultatem badań jest wprowadzenie do seryjnej produkcji linii produktów o nazwie  "Solarte" oraz Power PlasticNiemiecka firma Belectric rozpoczęła współpracę z producentem farb Deutsche Amphibolin-Werke (DAW). Celem wspólnych działań ma być opracowanie i stworzenie innowacyjnych, zintegrowanych rozwiązań w technologii BIPV opartych na ogniwach barwnikowych.

Spółka Belectric bada już od dłuższego czasu jak różne elementy konstrukcyjne mogą wytwarzać elektryczność poprzez połączenie z technologią fotowoltaiki organicznej (OPV - Organic Photovoltics).

Prezes działu firmy Belectric zajmującej się technologią OPV, Ralph Pätzold wypowiedział się o integracji nowych technologii PV jako o "kroku w przyszłość" i zwrócił uwagę na ciągle wysoki popyt dla nowych opracowań i rozwiązań w segmencie BIPV. Zauważył on, że "do tej pory, energia słoneczna generowana na budynkach była produkowana prawie wyłącznie z systemów dachowych. Generowanie energii słonecznej poprzez gotowe elementy budowlane wchodzące w skład zewnętrznych konstrukcji powłoki budynku to kolejny krok naprzód”.

Podsumowując nowopowstąjacą we współpracy z DAW hybrydę technologii OPV & BIPV, Ralph Pätzold zwrócił uwagę ma korzyści takich rozwiazań. Produkty te pozwalą jego zdaniem aktywnie przyczynić się do ochrony środowiska a przede wszystkim efektywniej korzystać z energii elektrycznej generowanej przez tradycyjne systemy fotowoltaiczne. Rozwój tych zintegrowanych ze sobą technologii może również zwiększyć wydajność i oszczędności na konwencjonalnych, alternatywnych materiałach budowlanych, które byłyby używane do wytwarzania energii i do podniesienia rentowności całej inwestycji. 

Beltric OPV rozpoczęła swoje badania na produktach organicznych już w 2012 roku. Rezultatem badań jest wprowadzenie do seryjnej produkcji linii produktów o nazwie  "Solarte" oraz "Power Plastic".


 

Tagi: belectric daw bipv opv ogniwa barwnikowe rozwój fotowoltaiki

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+