Dziś:

Tyczyn polskim centrum energii odnawialnej?

Autor Olga

Źródło:tyczyn.pl
Źródło:tyczyn.pl

Park Energii Odnawialnej już niebawem powstanie w Tyczynie, niedaleko Rzeszowa. Inwestycja pochłonie -według szacunków- 42 mln złotych, z czego część pokryć mają fundusze unijne.

O projekcie Podkarpackiego Parku Energii Odnawialnej i Technologii Energooszczędnych donosi "Gazeta Wyborcza". Jak informuje, w Tyczynie miałby powstać obiekt o charakterze informacyjno-ekspozycyjnymi i doradczo-szkoleniowym zlokalizowany na działce o powierzchni 3 hektarów. "Byłby to ośrodek o znaczeniu regionalnym, który promowałby odnawialne źródła energii i technologie energooszczędne. To nie będzie typowy park, lecz ośrodek świadczący usługi doradcze, szkolenia, który promowałby wyniki badań wypracowane przez rzeszowskie uczenie. Udostępniałby zainteresowanym przedsiębiorcom dokumentację, promowałby przedsiębiorczość związaną z usługami dotyczącymi energii odnawialnej. Tutaj też odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty mogliby uzyskiwać przedsiębiorcy zainteresowani takim biznesem" – wyjaśnia w wypowiedzi udzielonej "Gazecie Wyborczej" Jan Hermaniuk, burmistrz Tyczyna.

Projekt miałby być realizowany w latach 2016-2018. W pierwszym etapie miałoby powstać 45 miejsc pracy: 28 etatów dla stałego personelu i 17 dla użytkowników zewnętrznych, którzy ulokują w Parku swoje biura.

 

Tagi: tyczyn polska inwestycja

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+