Dziś:

Volkswagen, SMA i Instytut Fraunhofera we wspólnym projekcie

Autor Aniela

Volkswagen E-up Źrodlo: tu.no
Volkswagen E-up Źrodlo: tu.no

Volkswagen AG, producent inwerterów SMA i Instytut Faunhofera poinformowały, iż podjęły współpracę w ramach projektu INEES. We wspólnym przedsięwzięciu firmy zbadają możliwość wykorzystania samochodów elektrycznych pod kątem magazynowania energii oraz oddawania jej do sieci.

Najważniejszym celem projektu będzie badanie wykorzystania baterii z samochodów elektrycznych e-up do magazynowania energii. Dostawcą pojazdów będzie oczywiście Volkswagen. Auta biorące udział w eksperymencie, będą -zgodnie z zapowiedziami- nie tylko magazynować, lecz także oddawać wygenerowaną energię do sieci. Specjalne oprogramowanie od firmy Lichtblick umożliwi dokonanie wyboru przez klienta, ile energii chce magazynować, a ile oddać do sieci.

SMA w trakcie projektu dostarczy dwukierunkową stację ładowania samochodów elektrycznych, natomiast Instytut Frauenhofera zajmie się monitoringiem całego systemu.

Według biorących udział w projekcie firm, jest to krok w kierunku inteligentnego zarządzania produkcją i sprzedażą energii.

Tagi: vw sma Fraunhofer inees

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+