Dziś:

Nowa farma PV w Wielkiej Brytanii dostaje zgodę lokalnych władz.

Autor Doktor

źródło: www.thelincolnite.co.uk
źródło: www.thelincolnite.co.uk

Rada Okręgowa West Lindsey w Wielkiej Brytanii udzieliła pozwolenia deweloperowi PV Lunar Energy na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 MW zlokalizowanej na terenach dawnej bazy sił lotniczych RAF-u w hrabstwie Lincolnshire.

Projekt zostanie zainstalowany na obszarze 150 hektarów w RAF Middleton. Farma PV będzie się składać ze 196 tysięcy modułów słonecznych i oczekuje się, że po ukończeniu będzie jedną z największych instalacji fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii .

Wstępne obliczenia wskazują na to, że farma PV wygeneruje wystarczająco dużo energii, aby zasilić 12.000 domów zmniejszając jednocześnie emisję dwutlenku węgla o ponad 500.000 ton. Obliczenia te zakładają 30-letni okres pracy całej instalacji.

Według Chrisa Colletta - starszego planisty w zakresie doradztwa projektowania w firmie Barton Willmore, dawne lotnisko to idealne miejsce dla energii solarnej ze względów topografii i ograniczonego wpływu wizualnego. Dostarczając czystą energię do ponad 10 000 domów przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w całym Lincolnshire.

"Obecnie mamy stosunkowo niewiele dużych instalacji fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii. Ten park słoneczny stanowi kolejny krok w kierunku brytyjskiego celu uzyskania 15% ogółu wytwarzanej energii ze źródeł odnawialnych do 2020 roku oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych poprzez przejście na gospodarkę niskoemisyjną – dodaje Collett.

Tagi: wielka brytania lincolnshire farma baza raf

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+