Dziś:

Kolejne farmy w Niemczech i w Wielkiej Brytanii rozpoczynają produkcję.

Autor Doktor

www.lightsource-re.co.uk
www.lightsource-re.co.uk

Globalny producent modułów fotowoltaicznych, firma Hanwha SolarOne dostarczy moduły fotowoltaiczne o mocy 7,3 MW do EPC IdeemaSun. Moduły te zostaną zainstalowane w parkach słonecznych w Kelheim w Niemczech i w Suffolk w Wielkiej Brytanii.

Pierwszy park słoneczny w Suffolk został ukończony w marcu 2014 r. i ma pojemność 3,2 MW. IdeemaSun wyposażył park w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii w panele polikrystaliczne. Hanwha i IdeemaSun oczekują, że roczna produkcja parku słonecznego wyniesie około 3,1 GWh.

Meik Rekowski -dyrektor zarządzający IdeemaSun Energy GmbH- uwarunkował sukces projektów i długotrwałe zadowolenie inwestorów od jakości technicznej, użytych komponentów i profesionalizmu, a także szybkiej instalacji parku. 

W chwili obecnej w miejscowości Kelheim niedaleko Regensburga w Niemczech zostały zainstalowane moduły o mocy 4,1 MW. Łącznie park solarny osiągnie moc 8 MW i oczekiwaną roczną produkcję na poziomie 8,75 GWh. Aby zwiększyć wydajność parku nawet o 13%, inżynierowie IdeemaSun opracowali system śledzenia horyzontu, tzw "SafeTrack Horizon". Pozwoli to zwiększyć wydajność zmniejszając tym samym powierzchnię przeznaczoną pod instalację. 

Tagi: farma niemcy wielka brytania

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+