Dziś:

Instytut Fraunhofera udostępnił ciekawe narzędzie prezentujące dane z sektora energetycznego

Autor Paweł

Źródło: www.emobil-in-bw.de
Źródło: www.emobil-in-bw.de

Na stronie niemieckiego Instytutu Fraunhofera znajdziemy nowe narzędzie, za pomocą którego można zweryfikować ilość wyprodukowanej energii, bieżący mix energetyczny, a nawet aktualne ceny energii.

Dostęp do miesięcznych danych jest możliwy jeszcze przed zakończeniem miesiąca. Raport z narzędzia udostępnia natychmiastowo dane, które wcześniej często nie były dostępne dla  przeciętnego konsumenta.

Udostępnione dane dotyczą nie tylko rynku niemieckiego, ale również Europy. Kolorowe diagramy pokazują w sposób interaktywny bilans pomiędzy niemieckim rynkiem energii a krajami sąsiadującymi, w tym z Polską. Bilans pokazuje ilość importowanej oraz eksportowanej energii.

Narzędzie umożliwia również sprawdzenie i porównanie aktualnych rynkowych cen energii z dokładnością co do 2 dni. Platforma EEX pozwala natomiast na sprawdzenie aktualnego mixu energetycznego, a więc między innymi udziału energetyki słonecznej w produkcji energii w kraju.

Narzędzie jest całkowicie darmowe, a udostępnione dane są skrojone pod potrzeby użytkownika (moc, źródło, ceny). Przy okazji można się przekonać, jak  spory udział ma fotowoltaika w produkcji energii u naszych sąsiadów.

 

Źródło: inzynierpv.pl

Tagi: fraunhofer niemcy polityka energetyczna

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+