Dziś:

Prognozy i trendy w raporcie GTM Research na 2014

Autor Paweł

Źródło: m2mworldnews.com
Źródło: m2mworldnews.com

Firma GTM Research ze Stanów Zjednoczonych opublikowała właśnie swój najnowszy raport dotyczący aktualnych trendów cenowych na globalnych rynkach PV. Wg. amerykańskich analityków wyraźnie widać już , że globalny łańcuch dostaw dla sektora fotowoltaicznego odbił się mocno od dna, które zostało wywołane przez nadwyżki mocy produkcyjnych oraz słaby popyt w latach 2011-2013. Najmocniejsze wzrosty na rynkach zbytu notuje się aktualnie w Chinach, Japonii i USA.

We wstępie do raportu możemy przeczytać że rok 2014, zdaniem GTM Research będzie pierwszym od niemal pół dekady, kiedy popyt zacznie równać się podażą w sektorze PV. Ograniczenia podaży oraz rosnące koszty produkcji spowodują pod koniec tego roku znaczne wzrosty cen w globalnym łańcuchu dostaw dla sektora fotowoltaicznego

W raporcie prezentowanym przez GTM Research, analitycy starają się odpowiedzieć na takie pytania jak:  Na których rynkach końcowych i w których segmentach łańcuchu dostaw możemy spodziewać się wzrostu cen w 2014? Czy wciąż będziemy obserwować regionalne różnice cenowe w sprzedaży modułów PV? Jakie są perspektywy cenowe dla 2015 i później?

Pełny raport zawiera obszerną analizę rynków zbytu i łańcuchów dostaw, umożliwiającą wgląd w kluczowe trendy i czynniki kształtujące rynki PV na świecie oraz przedstawia on krótko i długo terminowe prognozy cenowe kluczowych komponentów od krzemu krystalicznego po moduły fotowoltaiczne.

Na stronie GTM Research można zamówić już ten raport w cenie od 1,995 USD.

Tagi: gtm research raport usa chiny japonia

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+