Dziś:

Eltel Network SA uruchamia instalacje BIPV na fasadzie swojego budynku

Autor Paweł

Źródło: ro.com.pl
Źródło: ro.com.pl

W Gutkowie k. Olsztyna oficjalnie uruchomiono instalację fotowoltaiczną, która będzie wytwarzać energię na potrzeby olsztyńskiej spółki Eltel Network Olsztyn SA. Panele fotowoltaiczne zamontowano na fasadzie budynku, a także na zadaszeniu parkingu. 

Całkowita moc modułów fotowoltaicznych zainstalowanych na terenie firmy to około 50 kWp, ale docelowo moc nominalna ma osiągnąć 300 kWp. Osiągnięcie takiej mocy będzie możliwe po zrealizowaniu drugiego etapu inwestycji, która będzie obejmować pokrycie panelami dachów istniejących budynków przedsiębiorstwa. 

Dzięki zdobytym przez pracowników firmy uprawnieniom w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Energii Solarnej DSG w Berlinie, za całość inwestycji odpowiadała firma Eltel SA. 

Spółka Eltel Networks Olsztyn SA od lat sześćdziesiątych realizuje inwestycje w branży elektroenergetycznej wysokich napięć. Od 2003 roku olsztyńska spółka należy do międzynarodowej Grupy Eltel z siedzibą w Espoo w Finlandii. 

Eltel zatrudnia 400 osób w Olsztynie oraz 150 osób w spółce zależnej w Toruniu. Jej pracownicy uczestniczą w realizacji inwestycji m.in. na terenie Wielkiej Brytanii, Liberii i Grenlandii. Przychody firmy za 2013 r. wyniosły ponad 190 mln złotych. 

Tagi: bipv eltel olsztyn polska

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+