Dziś:

Rockefellerowie porzucają ropę i stawiają na czystą energię

Autor Paweł

Źródło: winfree.com.ng
Źródło: winfree.com.ng

Gdyby John D. Rockefeller żył dzisiaj to, „jako rasowy businessman patrzący w przyszłość, wycofałby się z paliw kopalnych i zainwestowałby w czystą, odnawialną energię”, mówi Stephen Heintz, dyrektor Fundacji Braci Rockefeller’ów.

Rodzina Rockefeller’ów, jedna z najsłynniejszych fortun zbudowanych na ropie, zwraca swą uwagę w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Fundacja Braci Rockefeller’ów (RBF) ogłosiła w poniedziałek, że dołącza do koalicji filantropów, którzy zobowiązali się do zbycia ponad 50 miliardów USD w aktywach z paliw kopalnych.

Fundacja rozpoczęła dwustopniowy proces wyjścia z inwestycji opartych na paliwach kopalnych. Najpierw ograniczy swą działalność w sektorze węglowym i piasków bitumicznych do poziomu poniżej 1% ich całkowitego portfolio do końca 2014. Fundacja również analizuje szczegóły pozostałych aktywów paliw kopalnych, z których planuje jak najszybsze wyjście w ciągu następnych kilku lat.

Prywatna fundacja charytatywna założona w 1940 roku, stara się dostosować swoje aktywa do linii przyjętej w 2010 roku przez radę powierniczą by 10% finansowania inwestycji zgadzało się z założeniami zrównoważonego rozwoju.

RBF ogłosił, że ta pula 10% inwestycji będzie ukierunkowana w stronę czystych technologii i innych strategii biznesowych, które promować będą wyższą efektywność energetyczną, niezależność od paliw kopalnych oraz będą ograniczać zmiany klimatyczne.

Dyrektor RBF, Stephen Heitz ogłosił tą decyzję na konferencji prasowej w Nowym Jorku, podczas szczytu klimatycznego Narodów Zjednoczonych. 

Tagi: fundacja braci rockefellerów polityka energetyczna

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+