Dziś:

USA instaluje 1,35 GW PV w trzecim kwartale 2014

Autor Paweł

Imponujący, 41% kwartalny wzrost umożliwi USA zainstalowanie 6,5 GW w 2014. Spokojny wzrost w sektorze rezydencjalnym prowadzi do zainstalowania 300 MW.

Greentech Media Research i Solar Energy Industries Association (SEIA) opublikowały swój kwartalny raport „U.S. Solar Market Insight”, w którym wykazano, że w trzecim kwartale 2014 ilość instalacji PV w USA wzrosła o 41% licząc rok do roku. Odpowiada to 1,35 GW mocy wytwórczej z PV.

Jest to już drugi największy kwartał zanotowany do dzisiaj. Przez pierwsze 9 miesięcy 2014 w USA zainstalowano 3,96 GW, jako trzeci rynek PV na świecie, z więcej niż 1 GW zainstalowanym w każdym z kwartałów.

W trzecim kwartale zainstalowano 825 MW w sektorze dużych instalacji PV, który pozostaje największym segmentem na tamtejszym rynku. Dodatkowo, amerykańska branża instalacji rezydencjalnych dołożyła ponad 300 MW, po raz pierwszy w historii. Sektor rezydencjalny rósł przez 18 z ostatnich 19 kwartałów.

Wyliczenia GTM oraz SEIA różnią się bardzo od danych opublikowanych przez Fedral Energy Regulatory Commission (FERC), który raportował tylko 130 MW zainstalowanych w trzecim kwartale. Tradycyjnie FERC nie włączył do swojej analizy rezydencyjnych i najbardziej komercyjnych instalacji, jednakże wydaje się, że agencja nie uwzględniła również sporej liczby dużych farm fotowoltaicznych.

Sztandarowym przykładem jest tutaj oddanie do użytku największej farmy PV na świecie, Topaz Solar, gdzie organizacja rządowa w swoim raporcie z października podała mniejszą ilość zainstalowanej mocy niż cała moc oddana do dyspozycji przez farmę Topaz Solar.

Tak więc, według FERC fotowoltaika reprezentowała tylko 19% nowych mocy wytwórczych w ciągu ostatnich 9 miesięcy 2014, zaś „Solar Market Insight” dowodzi, że PV obejmowały 37% nowych mocy wytwórczych.

Tagi: usa raport rozwój fotowoltaiki rekordowy wynik

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+