Dziś:

Google po raz kolejny inwestuje w PV

Autor Paweł

Internetowy gigant, Google, jest jednym z dwóch inwestorów 104 MW elektrowni fotowoltaicznej, która budowana jest przez norweską firmę Scatec Solar w Utah.

Wraz z Prudential Capital Group, Google zainwestuje 157 mln w projekt Red Hill, który jest, jak dotąd, największym projektem firmy internetowej w USA.

Przedstawiciel Scatec Solar poinformował, że zatwierdzenie finansowania projektu odbyło się tydzień temu, ale więcej szczegółów ujawniono dopiero wczoraj.

Oprócz Google, pieniądze na projekt przeznaczy z kredytu Prudential oraz Scatec Solar dzięki udziałom prywatnych inwestorów. Całkowity koszt inwestycji to 188 mln USD.

Gdy projekt Red Hill zostanie ukończony, właścicielami farmy będą Google ze Scatec Solar.

„Bardzo się cieszymy, że udało nam się sfinalizować rozmowy dotyczące finansowania projektu Red Hill i, że możemy rozpocząć budowę naszej największej instalacji PV w Ameryce Północnej”, powiedział Raymond Carlsen, CEO Scatec Solar.

Według przedstawiciela Scatec Solar, projekt w Utah jest już osiemnastym przedsięwzięciem w branży OZE firmy Google. Na ten cel firma z Krzemowej Doliny przeznaczyła 1,5 miliarda USD.

Ziemna instalacja fotowoltaiczna zajmie obszar około 260 hektarów na prywatnym terenie w Parowan w stanie Utah. Ma ona zostać ukończona do końca 2015.

Inwestycja zakwalifikowana została do inicjatywy rządowej - Investment Tax Credit (ITC), dzięki której, można otrzymać 30% obniżkę podatku dochodowego w przypadku inwestycji w odnawialne źródła energii. W przyszłym roku ITC ma być obniżone do 10%.

Tagi: google inwestycja farma scatec solar usa

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+