Dziś:

Ministerstwo Gospodarki: 2,5 mld zł na energetykę w 2014

Autor Paweł

- Ministerstwo Gospodarki przekazało blisko 2,5 mld zł na wsparcie inwestycji energetycznych w ramach IX i X osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w 2014 r. Dzięki temu udało się podjąć projekty z obszaru wytwarzania energii z odnawialnych źródeł, rozwoju sieci przesyłowej, budowy podziemnych magazynów gazu oraz infrastruktury zapewniającej dywersyfikację źródeł dostaw nośników energii do kraju – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że inwestycje te wspierają wytwarzanie energii przyjaznej środowisku naturalnemu, efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski. – Mam nadzieję, że nowa perspektywa finansowa UE przyczyni się do jeszcze większego wzmocnienia tego bezpieczeństwa – dodał. Podkreślił również, że Polska osiągnęła cel certyfikacji wydatków do Komisji Europejskiej, który został określony przez Radę Ministrów.

Sektor energetyczny osiągnął jeden z najwyższych poziomów realizacji celu wśród wszystkich instytucji biorących udział we wdrażaniu PO IiŚ 2007-2013.

Ponadto, do końca 2014 r., Instytucja Pośrednicząca jaką jest Ministerstwo Gospodarki dla sektora energetyka przekazała do Komisji Europejskiej wydatki pozwalające na rozliczenie około 81 proc. przyznanej na lata 2007-2013 alokacji. 

Tagi: ministerstwo gospodarki polityka klimatyczna polityka energetyczna polska janusz piechociński

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+