Dziś:

Żółta Kartka dla polityków blokujących energetykę prosumencką

Autor Paweł

Chcielibyście móc w opłacalny sposób produkować energię z wiatraka w Waszym ogródku lub paneli fotowoltaicznych ustawionych na dachu? Jest na to szansa. Korzystna dla zwykłych Polek i Polaków poprawka do ustawy o OZE została poparta przez posłów (tak zwana poprawka prosumencka). Niestety, kilka tygodni później odrzucili ją senatorowie, zastępując pseudo-kompromisem. 

Dlatego zmuszeni jesteśmy przekazać na ręce Marszałka Senatu czerwoną kartkę. Czerwona kartka należy się tym, którzy przyczynili się do odrzucenia poprawki prosumenckiej w Senacie. Zarówno Ministerstwu Gospodarki (które wprowadzało Senatorów w błąd), jak również senatorom, którzy doprowadzili do odrzucenia poprawki prosumenckiej.

W najbliższym czasie odbędzie się ponowne głosowanie w sejmie. Posłanki i Posłowie będą mieli szansę odrzucić propozycje Senatu i przywrócić poprawkę prosumencką. Bardzo na nich liczymy!

Pokażcie, że zależy Wam na tym, aby OZE były łatwiej dostępne dla każdego. Podpiszcie petycję:http://zmienmy.to/petycja/apel-do-senatu-prosimy-o-poparcie-rozwiazan-korzystnych-dla-ludzi-nie-koncernow-energetycznych/ Napiszcie maila. PODZIELCIE SIĘ TYM WYDARZENIEM i PRZYZNAJCIE ZÓŁTĄ KARTKĘ POSŁOM, którzy dotychczas blokowali energetykę obywatelską. Jeśli posłowie ponownie zagłosują przeciwko zwykłym obywatelom, popierając interesy wielkich koncernów energetycznych, to przyznamy im czerwoną kartkę. Lista stron fb tych posłów, którzy zagłosowali przeciwko energetyce prosumenckiej (i mają profil na fb) znajduje się w dolnej części tego wydarzenia. 

JAK PRZYZNAĆ ŻÓŁTĄ KARTKĘ za blokowanie energetyki obywatelskiej?

Zapisz na swoim komputerze lub telefonie grafikę z żółtą kartką i wklej na tablicę posłów, którzy wcześniej zagłosowali przeciwko poprawce prosumenckiej. Zamieść grafikę także w komentarzach pod najnowszymi postami. Jeśli ustawienia prywatności nie pozwalają na wklejanie grafiki, to podlinkuj do tego wydarzenia.

Lista posłów dostępna jest pod tym linkiem.

Tagi: ustawa o oze sejm polityka energetyczna polska senat apel wwf

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+