Dziś:

Budynek demonstracyjny firmy Shunfeng daje nam wgląd w przyszłość budownictwa ekologicznego

Autor Paweł

Zespół, który stoi za Taiwan Green Product Demo House, na targach w Qingdao, twierdzi, że ich metody redukcji zużycia energii wykorzystane na stoisku demonstracyjnym mogą zmniejszyć konsumpcję energii dwupiętrowego domu w Chinach o trzy czwarte, przy wykorzystaniu zaledwie pięciu produktów.

Prezentując systemy oszczędzania energii ze Szkocji, Niemiec i Austrii, jak również z Tajwanu, budowniczy budynku demonstracyjnego – w którym zastosowano ponad 40 takich innowacji – twierdzą, że wystarczy zaledwie pięć urządzeń, które zredukują zużycie prądu o 75% dwupiętrowego domu w typowych warunkach pogodowych.

Mimo, że dom demonstracyjny może wydawać się zbyt futurystyczny, to przedstawia on wizję przyszłości dla chińskich miast, którą potentat nieruchomościowy, Cheng Kin Ming, pragnie zrealizować. A chce to uczynić poprzez przekazanie ogromnych nakładów finansowych dla jego przedsiębiorstwa fotowoltaicznego Shunfeng International, które w ciągu jednego dnia dołączyło do wiodących firm branży PV, gdy jego główny udziałowiec sfinansował przejęcie fabryk Wuxi Suntech.

Tajwański dom demonstracyjny posiada dach oraz ściany wyłożone cienkowarstwowymi modułami PV wyprodukowanymi przez tajwańskiego NexPower.

Panele PV zmniejszą zużycie prądu o 23%, natomiast kolejne 16% można oszczędzić poprzez zainstalowanie żarówek LEDowych firmy LaRose z Tajwanu.

Zastosowanie szyb firmy Dresden Glass oszczędzi 12%. Umieszczenie cegieł zasilanych słońcem austriackiej firmy SunValue zmniejszy zużycie energii o kolejne 12%.

Kolejne 12% oszczędności na prądzie można uzyskać poprzez zastosowanie filtra rektancyjnego firmy Paradigm – który, według producenta filtruje zaburzenia harmoniczne, usuwa interferencję elektromagnetyczną i stabilizuje obwody.

Innowacje te, łącznie dają 75% oszczędności na rachunku za prąd.

Instalacja ma być wystawiona na targach budowlanych w Taipei w grudniu, na targach budowlanych  Katarze w maju oraz w Singapurze na Build Eco Expo BEX we wrześniu 2016.

Do tego czasu, wizja przyszłości firmy Shunfeng powinna być już znana, gdyż przedstawiciel firmy obiecał ujawnić rozwiązania optymalizacji zużycia energii dla zastosowań w skali spółdzielni jaki i całych miast do końca tego roku.

Tagi: shunfeng oszczędzanie energii efektywność energetyczna innowacja rozwój fotowoltaiki bipv

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+