Dziś:

Apple wraz z SunPower zainwestują w 170 MW instalacji solarnych w Chinach

Autor Paweł

Apple Inc. zainwestuje około 40% z 659 mln juanów koniecznych do zainstalowania 170 MW nowych mocy wytwórczych PV w Mongolii Wewnętrznej. SunPower i Zhonghuan Semiconductor zapewnią pozostałą część finansowania.

Zhonghuan Semiconductor, oddział firmy Zhonghuan Energy, pracuje nad trzema projektami fotowoltaicznymi o mocach 20 MW, 50 MW i 100 MW w północnej części chińskiego terytorium – Mongolii Wewnętrznej.

Apple Inc. zainwestuje około 40%  potrzebnych 659 mln juanów, natomiast Zhonghuan Energy, główny udziałowiec, i SunPower zapewnią pozostałą część finansowania.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple angażuje się w chińskie projekty fotowoltaiczne. W kwietniu tego roku, gigant technologiczny zainwestował w dwa projekty PV w zachodniej prowincji Chin, Syczuanie, wraz z Sichuan Shengtian New Energy, innym oddziałem Zhonghuan Semiconductor.

Tymczasem w USA, firma Apple podpisała 25 letni kontrakt PPA z First Solar na dostawę energii z 130 MW farmy PV w Kalifornii, inwestycji wartej około 848 mln USD. Firma z Cupertino dąży do tego, by 100% energii zasilającej jej działalność pochodziła ze źródeł odnawialnych.

Tagi: apple farma chiny rozwój fotowoltaiki sun power

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+