Dziś:

Yingli Europe i R Power zwiększają ekspansję wspólnych projektów PV w Polsce

Autor Paweł

Zlokalizowana w Polsce spółka zależna europejskiego oddziału Yingli Green, firma R Power, rozszerza wspólny program inwestycji w instalacje PV z 30 MW do 60 MW.

Te dwa przedsiębiorstwa chcą wybudować 60 MW fotowoltaicznych instalacji naziemnych przed uruchomieniem programu aukcyjnego w 2016 i 2017. Firmy posiadają po 50% udziałów w projektach z zamiarem ich sprzedania inwestorom gdy tylko zostaną ukończone.

Pierwsza część projektów już jest w zaawansowanym stadium rozwoju.

Manuel Seiffe, dyrektor Yingli Europe, powiedział: „Rozszerzenie strategicznego partnerstwa jest przykładem udanej strategii biznesowej Yingli Europe na globalnym rynku końcowym, który skupia się na wyszukiwaniu silnych lokalnych partnerów, z którymi można podjąć współpracę w kluczowych regionach świata”.

Przemysław Pieta, dyrektor wykonawczy R Power, powiedział: „Ten joint venture to idealne rozwiązanie do wspólnego opracowania, budowy i obsługi projektów w Polsce”.

Polska planuje, by do 2020 aż 15% energii elektrycznej pochodziło z OZE. Mimo, że energetyka wiatrowa prawdopodobnie będzie dominować na przyszłorocznych aukcjach energetycznych, to znaczny udział przypadnie również fotowoltaice.

Tagi: yingli green r power polska rozwój fotowoltaiki prosument aukcja

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+