Dziś:

1366 Technologies dostarczy 700 MW nowatorskich płytek krzemowych Hanwha Q Cells

Autor Paweł

Hanwha Q Cells, w ciągu pięciu lat zakupi 700 MW płytek krzemowych od 1366 Technologies wykonanych w ich autorskiej technologii „kerfless”. Jest to największa jak dotąd komercyjna umowa na dostawę płytek wykonanych w technologii „kerfless”, która polega na odlewaniu całej płytki z roztopionego krzemu, tak jak to czyni 1366, lub z gazu.

1366 Technologies dostarczy w ciągu pięciu lat 700 MW płytek krzemowych koreańskiej firmie Hanwha Q Cells. 1366 zamierza zaopatrywać Koreańczyków w ich płytki typu „kerfless” produkowane w fabryce w Nowym Jorku, której uruchomienie ma nastąpić w 2017.

Niedawno, firmie Hanwha Q Cells udało się osiągnąć wydajność konwersji równą 19,1% w ogniwie opartym na technologii 1366, demonstrując tym samym, że amerykańska technologia jest kompatybilna z technologią PERC firmy Q Cells.

Technologia „kerfless” umożliwia wytworzenie płytki krzemowej w jednoetapowym procesie, nie tak jak w tradycyjnej technologii, gdzie najpierw tworzy się odlew, a później przy pomocy mechanicznych urządzeń oddziela się płytki krzemowe od odlewu. Firma 1366 już jakiś czas temu donosiła, że ich technologia Direct Wafer umożliwia zaoszczędzenie do 44% krzemu w porównaniu do standardowych procesów produkcyjnych. Pozwala to zaoszczędzić do 54% kosztów produkcyjnych, twierdzi firma.

W tym kwartale ma rozpocząć się budowa fabryki w Nowym Jorku. W pierwszej fazie, fabryka będzie produkować 50 mln płytek krzemowych rocznie, co pozwoli na wytworzenie 250 MW ogniw solarnych.

Tagi: 1366 technologies hanwha q cells innowacja rozwój technologii

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+