Dziś:

SMA przejmuje zarząd serwisowy nad największą farmą PV w Danii

Autor Paweł

Producent inwerterów, firma SMA, przejmuje obsługę techniczną nad największą farmą solarną w Danii od niemieckiego dewelopera PV, firmy Wircon.

60-cio MW projekt w Lerchenbor niedaleko Kopenhagi został podłączony do sieci w grudniu poprzedniego roku. Na farmie znajduje się 248730 modułów PV z firmy Astroenergy, która należy do China Chint Group, oraz z 1750 inwerterów SMA Tripower 25000TL.

Firma SMA będzie teraz odpowiedzialna za zdalne monitorowanie, regularną obsługę, naprawy i utrzymanie systemu PV, który pokrywa powierzchnię 80 ha i dostarcza tyle energii, by można było zasilić 30 tys. gospodarstw domowych.

„Posiadamy doświadczenie i umiejętności by zarządzać nad elektrownią w sposób bezproblemowy i solidny i szybko identyfikować i rozwiązywać każdą nieregularność. W wyniku tego, możemy zapewnić, że instalacja będzie działać idealnie przez cały czas i uzyski z niej będą jak najwyższe”, powiedział szef obsługi EMEA w firmie SMA.

SMA planuje również inne przedsięwzięcia z firmą Wircon.

Firma SMA poinformowała niedawno, że zamknie fabryki w Denver i Kapsztadzie z powodu coraz silniejszej konkurencji ze strony firm azjatyckich.

Tagi: farma sma inwerter dania

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+