Dziś:

Państwa członkowskie UE odrzucają propozycję przedłużenia MCI

Autor Paweł

Państwa członkowskie UE odrzuciły propozycję przedłużenia antydumpingowych ceł na wyroby solarne. Propozycja została wystosowana przez Komisję Europejską.

Na wczorajszym popołudniowym spotkaniu, większość przedstawicieli państw członkowskich zagłosowało przeciwko przedłużeniu instytucji kontrowersyjnej Minimalnej Ceny Importowej (MCI), a stąd już tylko o krok do odrzucenia propozycji przedłużenia, która została zaproponowana w poprzednim miesiącu przez KE.

Pod koniec grudnia KE zaproponowała, że cła na wyroby fotowoltaiczne z Chin zostaną przedłużone na kolejne dwa lata, jednakże Komisja zaznaczyła, że konieczne jest zatwierdzenie tej decyzji przez państwa członkowskie przed końcem marca 2017.

W oparciu o wyniki głosowania, Komisja Europejska może teraz dokonać kilku zmian w swojej początkowej propozycji za nim znów przedłoży projekt pod głosowanie.

James Watson, dyrektor SolarPower Europe powiedział, że kraje członkowskie UE wysłały silną wiadomość do decydentów i zachęcił Komisję by zweryfikowała znacznie swoje stanowisko względem tej propozycji.

Większość reprezentantów Wielkiej Brytanii głosowało za przyjęciem propozycji KE, pomimo wcześniejszych plotek, że jednak zagłosują przeciw, gdyż rząd Wielkiej Brytanii jest jednym z największych krytyków obciążeń celnych. Jednakże większość reprezentantów społeczności europejskiej głosowała za odrzuceniem projektu.

Tagi: antydumping chiny ue

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+