Dziś:

Solar Roof Tesli trafią do sklepów Home Depot w USA

Autor Paweł

Zakupienie domowego magazynu energii Tesla Powerwall czy paneli fotowoltaicznych tego producenta dotychczasowo wymagało trochę więcej zachodu, niż pojechanie do sklepu budowlanego po potrzebne elementy. Wkrótce ma to się jednak zmienić, dzięki współpracy firmy Tesla z siecią sklepów budowlano-remontowych Home Depot.

Do oferty amerykańskiej sieci Home Depot trafić mają moduły fotowoltaiczne, magazyny energii a także słoneczne dachówki, jakie niedawno wprowadziła do swojej oferty Tesla. Produkty te dostępne będą w 800 sklepach w całych Stanach Zjednoczonych od czerwca tego roku.

Home Depot ma 2200 sklepów w całych USA – taka ilość punktów sprzedaży może pomóc Tesli w dystrybucji i popularyzacji produktów fotowoltaicznych. Z początkiem lipca tego roku w 800 z nich znajdą się stanowiska Tesli obsługiwane przez jej przedstawicieli.

Ruch ten powinien przynieść korzyści. Po zakupieniu producenta systemów PV – Solarcity Tesla prowadziła dystrybucję swoich produktów z pomocą akwizytorów, co było drogie i mało wydajne. Dodatkowo reklama systemów fotowoltaicznych ograniczała się do wąskiej grupy potencjalnych klientów w określonych lokalizacjach.

Plany przewidują, że początkowo na stoiskach Tesli w Home Depot dostępny ma być Powerwall oraz moduły PV. Następnie do oferty dołączony zostanie Solar Roof, czyli fotowoltaiczne dachówki. Dzięki temu, jak planuje Elon Musk, wprowadzanie systemów PV do domów powinno stać się łatwym i prostym procesem.

Źródło: ŚwiatOZE

Tagi: tesla solar roof innowacja home depot

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+