Dziś:

Największa pływająca farma PV powstanie w Londynie

Autor Paweł

Deweloper PV, Lightsource, rozpoczął prace budowlane największej pływającej instalacji fotowoltaicznej w Europie, która ma działać w Londynie.

Pływająca farma PV ma zostać wybudowana na zbiorniku Królowej Elżbiety II w brytyjskiej stolicy i gdy zostanie ona ukończona, będzie pokrywać powierzchnię równą ośmiu boisk piłkarskich, wytwarzając jednocześnie tyle czystej energii, by zasilić rocznie 1800 lokalnych domostw.

Usytuowana na zachód od miasta Walton-on-Thames, farma solarna będzie czerpać moc równą 6,3 MW z 23 tys. paneli fotowoltaicznych. Instalacja będzie zarządzana przez lokalny urząd wodny „Thames Water”, który postawił sobie za cel wytwarzanie jednej trzeciej swojej energii z czystych źródeł do 2020.

Lightsource będzie współpracował z Ennoviga Solar przy konstrukcji pływającej instalacji, w której zostanie użyte 61 tys. pływaków i 177 zakotwiczeń.

Pływająca farma będzie zbudowana na systemie montażowym opracowanym przez Ciel et Terre, firmę, która specjalizuje się instalacjach pływających.

Tagi: farma londyn

dodaj komentarz

Komentarze

comments powered by Disqus
A- A A+